Za kilka dni w kalendarzu pojawi się data dla nas szczególna – 1 lipca 2022 roku.
W tym dniu obchodzić będziemy 25-lecie istnienia naszej firmy. Ten okrągły jubileusz skłania nas do wspomnień, refleksji, podsumowań i analizy osiągnięć naszej ćwierć wiecznej pracy. Wracamy pamięcią do 1997 roku powstania firmy jako efekt zaangażowania pracowników Zakładu Automatyki, Informatyki i Telekomunikacji, należącego w latach 90. ub. wieku do spółki Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. w Grzybowie. W wyniku zmian gospodarczych
i niestabilnego rynku, nad tym państwowym przedsiębiorstwem zawisło widmo upadku. W toku działań restrukturyzacyjnych z firmy wydzielono samodzielne podmioty gospodarcze, jako pracownicze spółki – w tym, w 1997 r., INTESTER, który przez 25 lat istnienia wyspecjalizował się w automatyce i elektroenergetyce przemysłowej.

Spółka rozpoczęła działalność z niewielkim, dzierżawionym od „Siarkopolu” zapleczem technicznym i 67 pracownikami. Siedziba Spółki była w wynajmowanych od Siarkopolu barakach pamiętających czas budowy Zakładu Dwusiarczku Węgla. W 2010 roku firma przeniosła się do nowej siedziby, w której pracownicy znaleźli bardzo dobre warunki pracy i zapewnioną pełną infrastrukturę niezbędną do realizacji nowych wyzwań. Szeroko zakrojony marketing i strategia reinwestycji zysków przyniosły szybki rozwój, który pozwolił na poszerzenie zatrudnienia i zakresu oferowanych usług, a także pozyskanie nowych klientów. Dzisiejsze portfolio usług INTESTER to montaż instalacji elektrycznych i energetycznych, automatyzacja i wizualizacja procesów przemysłowych, relokacja linii, montaż skrzynek przyłączeniowych Ex, budowa farm fotowoltaicznych. Firma jest także krajowym producentem szaf sterowniczych oraz rozdzielnic SN i NN. Od 2017 r. jest generalnym wykonawcą instalacji „pod klucz”. Główni odbiorcy usług to duzi gracze na rynku krajowym i zagranicznym, m.in.: Instal Rzeszów, Skanska, Olimp Laboratories, Grupa Ożarów S.A., Elektromontaż Rzeszów, spółki Grupy Azoty, a także koncern L’Oreal, Pilkington Automotive, General Electric.,Tartak Olczyk, Oczyszczalnie Ścieków w Starachowicach, Baranowie Sandomierskim, Sitkówce Nowinach, Gaz System, Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg i wiele innych. Współpraca z renomowanymi firmami powoduje ,że głównym celem strategicznym firmy jest ciągła dywersyfikacja produktów i jakość świadczonych usług. W 2022 r. INTESTER został włączony do globalnej sieci Partnerów firm Klippon Engineering i Weidmuller w zakresie rozwiązań inżynierskich w obszarach zagrożonych wybuchem.

Przez 25 lat funkcjonowania firmy zostawiliśmy nasz ślad w postaci wykonanych inwestycji w różnych miejscach naszego kraju jak i zagranicą. Otrzymaliśmy wiele krajowych nagród i wyróżnień takich jak wyróżnienie Świętokrzyskiej Nagrody Jakości, tytuł Symbol Techniki Przemysłowej 2018, srebrny medal EcoVadis 2020 i wiele innych. Nagrody te są wyrazem uznania dla stosowanych w INTESTER Sp. z o.o. metod zarządzania, uzyskiwania wyników ekonomicznych i wprowadzanych innowacji technicznych.

W ciągu tych 25 lat z małej firmy świadczącej początkowo swoje usługi dla KiZChS „Siarkopol” w Grzybowie zmieniliśmy się w znaczące na rynku przedsiębiorstwo oferujące szeroki wachlarz wyrobów w zakresie automatyki i elektroenergetyki.

Świadomi jesteśmy, że bycie na rynku z taką renomą przez 25 lat nie byłoby możliwe zarówno bez zaufania klientów, partnerów handlowych, jak i bez zaangażowania wykwalifikowanych pracowników. W chwili obecnej 16% załogi stanowią założyciele firmy. Naszym największym kapitałem są pracownicy, więc do byłych i obecnych pracowników kieruję podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek włożony w rozwój techniczny i technologiczny firmy. Dziękuję Właścicielom firmy, poprzednim Zarządom Spółki za podejmowanie właściwych decyzji ukierunkowanych na rozwój firmy a klientom za obdarzanie nas zaufaniem i konstruktywną współpracę.

Prezes Zarządu
Jerzy Sitko

Kategorie: Wiadomości

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *